انواع کارت ویزیت از نظر جنس

انواع کارت ویزیت

در این مقاله قصد داریم در ابتدا با کارت ویزیت های جذاب که جزء پر طرفدارترین کارت‌های موجود در بازار هستند آشنا شویم و بعد از آن به بررسی انواع مختلفی از کارت ویزیت ها بپردازیم.

کارت ویزیت بر اساس جنس

کارت‌ ویزیت بر اساس جنس کاغذی که در آن استفاده می‌شوند دارای طول عمر متفاوتی بوده است و در بازار با نام‌های گوناگونی همچون لمینت، گلاسه، کتان، چوب، فلز، چرم، پی‌وی‌سی با قیمت‌های مختلف و خاص خود ارائه می‌گردند.

1. لیمنت برجسته

به این نوع کارت ویزیت علاوه بر لمینت برجسته، موضعی استخوانی نیز گفته می شود. سایز این نوع کارت ویزیت ها مختلف است 5*9 – 6*9 – 5*5 سانتی متر می باشد. همان طور که در عکس زیر مشاهده می کنید این کارت به صورت دورگرد می باشد. به دلیل ضخامت بسیار بالایی که نسبت به کارت های معمولی دارند زیبایی بیشتری را به خود اختصاص داده اند. از دیگر زیبایی های منحصر به فرد این نوع کارت قابلیت ایجاد uv موضعی می باشد. uv موضعی یک لایه ی براق و برجسته می باشد و در دو طرف کارت در قسمت هایی که شما تعیین می کنید قرار میگیرد. uv باعث می شود زیبایی این کارت دو چندان شود.

 

2. لمینت مات و لمینت براق

این نوع کارت ها نیز در سایزهای محتلفی به چاپ می رسد. همان طور که در عکس زیر مشاهده می کنید این نوع کارت همانند کارت ویزیت لمینت برجسته به صورت دور گرد بوده و دارای ضخامت بسیار بالایی نسبت به کارت معمولی می باشد که موجب زیبایی بیشتر آن می شود. روکش این نوع کارت ها همانطور که از نام آن ها پیداست در لمینت مات، مات و در لمینت براق، براق می باشد. این روکش ها دارای استحکام بالایی هستند. همچنین باعث می شوند که این نوع کارت ویزیت ها دوام و ماندگاری بیشتری نسبت به سایر کارت ها داشته باشند.

3. کارت ویزیت کتان

کارت ویزیت کتان در دسته ی کارت ویزیت های پر طرفدار می باشد. بافتی که بر روی این نوع کارت وجود دارد و همچنین مقرون به صرفه بودن آن موجب علاقه مندی افراد به این نوع کارت می شود. نکته ای در این نوع کارت ها حائز اهمیت می باشد این است که در کارت های کتان به علت بافتی که دارند مانند کاغذ گلاسه، رنگ بر روی آن نمی نشیند. به همن دلیل اگر قصد دارید برای چاپ کارت ویزیت خود از این جنس استفاده کنید و می خواهید که کارت کتان زیبایی داشته باشد سعی کنید از طرح هایی استفاده کنید که دارای رنگ سفید و زمینه ی روشن می باشند. اگر طرح کارت ویزیت شما دارای زمینه مشکی و تیره می باشد، جنس کتان مناسب نمی باشد. در این مورد بهتر است از سایر جنس کارت ها استفاده شود.

 

4. کارت ویزیت سوسماری

این نوع کارت دارای سایز ۸٫۵*۴٫۸ سانتی متر می باشد. کارت ویزیت سوسماری دارای بافت می باشد. از نظر نوع بافت نیز مانند کارت ویزیت کتان می باشد با این تفاوت که در کارت ویزیت های سوسماری یک روکش مانند سلفون نیز بر روی آن قرار می گیرد که موجب میشود این نوع کارت، استقامت و ماندگاری و شفافیت بیشتری از انواع دیگر کارت ویزیت های کتان داشته باشد.

کارت ویزیت سوسماری

 


5. سلفون براق و سلفون مات

پس از چاپ این نوع کارت ها، بر روی کارت ویزیت سلفون مات، روکشی از سلفون مات و بر روی کارت ویزیت سلفون براق، روکشی از سلفون براق قرار میگیرد. این نوع کارت ها از استحکام کافی برخوردارند. همچنین از دسته کارت های ارزان و مقرون به صرفه نیز به حساب می آیند.

 


نتیجه گیری

با توجه به بررسی هایی که در خصوص انواع جنس کارت های ویزیت انجام شد، توصیه می شود برای طرح های روشن از جنس کتان استفاده شود و برای طرح های تیره از جنس سلفون. همچنین اگر دوست دارید کارت ویزیت جذابی داشته باشید از جنس لمینت برجسته استفاده کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما دوستان مفید واقع شده باشد. نظر خود را در مورد جنس کارت ویزیت ها در آخر صفحه بیان کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما

با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. ما تلاش می کنیم در 24 روز در روزهای کاری به تمام سوالات پاسخ دهیم.